2024. március 29. Ma Auguszta napja van.
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2015-12-14 12:32:01
Vaskakas bábszínház
 
2016-03-02 14:02:55
Hírlevél
Hírlevél 2016 február
 
Fogadjátok szeretettel februári hírlevelünket!
 
ÉFOÉSZ Értelmileg Sérültek és Segítőik Győr-Moson-Sopron megyei Egyesülete
 
Önérvényesítés
 
 

ÖNISMERET-ÖNÉRVÉNYESÍTÉS

Az ÉFOÉSZ Értelmileg Sérültek és Segítőik Győr-Moson-Sopron megyei Egyesületének keretein belül az idén januártól egy új csoporttal és a régiekkel elindult az önismeret- önérvényesítés képzésünk.

Jelenleg 5 intézmény, 6 csoportja vesz részt a képzésben:

• Dr. Pirtóth Endre Szociális Központ - 9113 Koroncó – Zöldmajor (2 csoport)
• MMSZ Gondviselés Háza Fogyatékosok Napközi Otthona - 9024 Győr, Kálvária u. 2.
• Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Intézmény – 9023 Győr, Bárczi G. u. 2.
• Fogyatékosok Napközi Otthona -9023 Győr, Török István u. 1.
• Fogyatékosok Átmeneti Gondozó Háza -9023 Győr, Török István u. 1.

A képzés önmagunk megismerésével kezdődik. Nagy hangsúlyt fektetünk az önismeret folyamatos elmélyítésére hétről-hétre, ami segít önmagukat és társaikat minél jobban megismerni. A foglalkozásokat az Örök kézikönyvben és munkafüzetben található ötletekkel, módszerekkel építjük fel. Fontosnak tartjuk, hogy a foglalkozások 2 hetente minden intézményben megvalósuljanak. A fiatalok készülnek, és nagyon várják ezeket az alkalmakat, életük szerves része lett. Az önérvényesítők nemcsak a foglalkozásokon érzik magukat egy csapatnak, de a mindennapokban is számíthatnak egymásra.

A csoportokkal az előző évekhez hasonlóan próbáltuk a tematikát közösen megalkotni, hogy mindenkinek az igénye teljesülhessen. Közös játékokkal egészítettük ki a foglalkozásokat. Ki vagyok én? Erre a kérdésre keressük a választ, arra törekedve, hogy a fiataljaink meg tudják ezt fogalmazni. Minden foglalkozás élményfeldolgozással kezdődik, ilyenkor lehetőséget kap minden önérvényesítő arra, hogy megossza velünk a vele történteket. Általában ezek a beszélgetések derítenek fényt arra, hogy milyen témaközpontú beszélgetéseket tegyünk lehetővé a későbbiekben.

Az önismereti és önérvényesítő csoportokban lehetőséget teremtünk, hogy a fiatalok önmaguk gondolatainak, vágyainak megismerésére, véleményük kialakítására és sikeres kommunikálásra. A csoportok lehetővé teszik, hogy minden résztvevő megismerje magát, szűkebb és tágabb környezetét, jogait és kötelezettségeit. A mellékletben található táblázatban történt a tematika leírása, amely kiterjed a témakörre, a kapcsolódó feladatra, annak céljára és várható hatásaira. Az önismereti foglalkozás tematikája 4 hónap időtartamát igyekszik kitölteni. A csoport összetétele középsúlyos értelmi fogyatékos fiatalokból tevődik össze, ezért fontos, hogy a feladatokat megtanulják és megértsék. A foglalkozásokon gyakran ismétlődik meg egy-egy játék, amelyben aktívan és örömmel vesznek részt az önérvényesítő fiatalok.

Az idén Ravazdon voltunk az Erdei Iskolában 1 napos képzésünkön. Ezt a napot az önérvényesítéshez kapcsoltuk. A tréningen 50 önérvényesítő fiatal tudott részt venni. A résztvevők megismerkedhettek az erdésztörténeti kiállítással, felfedezhették a környék növény- és állatvilágát. Ellátogattunk egy lovardába és egy vaddisznóskertbe - ez nagyban hozzájárult a fiatalok erdőbarát, környezettudatos megatartásának fejlődéséhez. Egymás között megbeszélhették az élményeket, itt tudták gyakorolni a foglalkozásokon tanultakat és nem utolsó sorban egy csapatépítő nagy találkozás is volt.
 
 
Kisalföld Presztízs Díj
Belépési nyilatkozat letölthető itt...
Könnyen érthetően
Önérvényesítés
Az önérvényesítés azt jelenti, hogy elmondod, kifejezed azt, amit akarsz.

Vannak csoportfoglalkozások napközi otthonokban, ahol már régóta működnek a csoportok.